Infrasauna

INFRASAUNA V NAŠEM STUDIU

Zde je způsob ohřevu lidského těla založen na ohřevu podkožní tkáně infračervenými paprsky. Tím je mnohem lépe snášena a infrasaunování se provádí při teplotě do 60°C. Infrasauna se předehřívá zhruba 10-15minut a samotné saunování  spočívá v jednom delším cyklu cca 25-45minut bez přerušení. Další velkou výhodou je mnohem menší příkon než v klasické sauně a to zpravidla do 2kW. Celý proces saunování se tím stává až 10x levnější, než je tomu u sauny klasické. Další nespornou výhodou je jednoduchost složení každé saunovací kabiny, které povětšinou nezabere více než 1hodinu a na připojení stačí normální zásuvkový okruh. Infrasauny jsou pro lidské tělo ohleduplnější, ekonomicky efektivnější a v posledních letech se stávají součástí životního stylu na celém světě.

Infrasauny jsou samonosné kabiny, které jsou vybaveny buď keramickými nebo karbonovýmí zářiči a ovládací jednotkou. K regeneraci organismu se využívá efekt infračerveného záření (pozor nemá nic společného s UV zářením odpovědným za spálení pokožky při opalování nebo mikrovlnným zářením). Toto infrazáření se používá v inkubátorech pro nedonošené novorozence. Infračervené záření je jednoduchá forma energie, která tělesa zahřívá přímo a to bez zbytečného sekundárního zahřívání vzduchu mezi nimi. Tím můžeme kabiny klidně používat i s otevřenými dveřmi, pokud požadovaným výsledkem má být infračervená penetrace kvůli svalovému prohřátí, kde není účelem dosažení výrazné potivosti. Používá se například před svalovým strečinkem, posilováním, běháním, nebo předpokládaným vystavením nízkých teplot, a to i v plném oblečení.
JAK NA NÁS INFRASAUNA PŮSOBÍ?
Infrasauna se používá k redukci hmotnosti i jako podpůrný prostředek k různým dietám. Za 30 minut saunování lze spálit až 600 kcal!!

* Příznivě působí na pokožku – z kůže se odstraňují nečistoty, odumřelé buňky, zvyšuje se
elasticita pokožky
* Urychluje hojení drobných poranění kůže, jako odřeniny, jizvy, popáleniny, a doporučuje se
jako podpůrná léčba při akné a lupénce.
* Při infračerveném záření dochází k tzv. hloubkovému pocení, čímž se z těla uvolňují toxické látky, těžké kovy, a to až do výše 15% z celkového vyloučeného potu. U klasické sauny je to pouze 5%.
* Infračervené záření blahodárně působí proti svalovému napětí, uvolňuje ztuhlost kloubů.
* Při saunování se uvolňují endorfiny, které jsou odpovědné za pocity dobré nálady a celkové pohody.

Zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou je v tom, že v infrakabině téměř 90% vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo, které se prohřívá hluboko ve svalových tkáních a jen zbývajících 10% se rozptýlí do okolí. Kdežto u klasické sauny je tomu naopak.
Saunováním v infrakabině dochází k intenzivnímu pocení již při teplotě kolem 50°C..
 Vhodnost infrasauny pro děti
Infrasaunovou terapii si mohou užívat děti, dospělí i senioři. Působení infračervených paprsků je prospěšné pro všechny věkové kategorie. Z hlediska věku platí jediné omezení pro novorozence do třetího měsíce věku. V těchto případech se návštěva infrasauny nedoporučuje.
U starších dětí je vhodné infrasaunu navštěvovat maximálně dvakrát týdně. Zatímco dospělí mohou v infrasauně strávit 45 minut, u dětí se doporučuje kratší doba. Děti by do infrasauny měly vstupovat vždy pod dohledem dospělých. Stejně jako u starších osob, tak i u dětí je důležité během infrasaunování dodržovat pitný režim. Ideální jsou nápoje s obsahem minerálních látek a stopových prvků, které Vám nabídneme v kavárně. Rezervace sauny na tel. 721 878 543 Těšíme se na Vás
Cena již od 100 Kč /hodina