Hodinou JÓGY vás provede

Lenka
📣 pondělí od 20:15 hod. - 21:15 hod.
📣 pátek od 18:00 hod. - 19:00 hod.

Světlana - HATHA Jóga
📣 středa od 20:15 hod. - 21:15 hod.

Cena lekce 170.- Kč
Na všechny lekce akceptujeme karty MULTISPORT

K ČEMU, ŽE JE JÓGA DOBRÁ?

Jóga není jen cvičení. Pro ty, kteří se jí věnují, je to především stav mysli a mnohdy i životní styl. Učí jak dosáhnout zklidnění, ztišení a naprosté koncentrace, a díky tomu má mnohem větší efekt než běžná cvičení.

Pravidelným cvičením jógy dosáhnete lepší cirkulace krve, což pomáhá k detoxikaci organismu a naučíte se správným dechovým návykům. Tím se tělo zásobuje větším množstvím kyslíku, což vám dodává více energie.

Celkově ozdravuje tělo i mysl, udržuje tělesnou váhu, formuje postavu, udržuje vitalitu a posiluje svaly. Jóga dokonce dokáže zlepšit a regulovat činnost vnitřních orgánů, zpomalit stárnutí, zvýšit koncentraci a celkově vás obohatit.

Co je to HATHA jóga?

Hatha Jóga, je specifický systém jógy jehož hlavní součástí jsou pozice těla - ovládání dechu a zklidnění mysli.

Tento systém jógy, znám pod názvem Rádža jóga, založili náthovští jogíni Matsjendra Nátha a jeho učedník Górákša Nátha. Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha. Hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.

Sanskrtské slovo hatha je složeno ze sanskrtských slovních kořenů ha a tha jejichž mnohačetnému významu odpovídají nejvíce významy nutit a stáhnout se.

Hatha znamená – nutit (duch) stáhnout se - od vnějších vjemů. Část "ha" prezentuje mužský element, energie slunce, zatímco "tha" je ženský element, intelekt.

Cílem hathajógové praxe je sladit tyto dva koexistující elementy do harmonie těla, mysli i duše.

Každou středu od 20:15 hod. provede lekcí lektorka Světlana.