Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

PowerPlate

Co je Power Plate?

Power Plate představuje nové uplatnění moderních technologií v oblasti cvičení a rehabilitace. Přístroj funguje na principu přenášení vibrací do svalů, které přirozeně aktivují reflexivní svalové kontrakce. Tato technika cvičení se jmenuje Acceleration Training a v současnosti patří k nejžhavějším trendům na poli fitness. Je nenáročná a umožňuje komukoliv bez ohledu na věk či kondici vykonávat rychlý a efektivní trénink bez námahy kloubů a jiných částí těla.

Extrémně efektivní

Acceleration Training přináší výsledky za nesrovnatelně kratší dobu, než bývá obvyklé. Změny na postavě jsou patrné při cvičení třikrát týdně v krátkých (maximálně 20-30 minutových) intervalech. Power Plate je vyhledáván i ze zdravotních důvodů, neboť urychluje rehabilitaci a zkracuje dobu rekonvalescence. Na stroji Power Plate lze vykonávat různé druhy cvičení. Používá se k protahování, posilování, masážím a relaxaci. Pásy v různých délkách připojené k platformě poskytují dodatečné možnosti cvičení. Power Plate * Power Plate pracuje na základě trojrozměrných, harmonických vibrací.

Historie a vývoj

Power Plate je v současnosti nejnovější užívanou metodou, avšak jeho vývoj sahá do 60 let minulého století. Nejprve potenciál vibrací zkoumal východoněmecký profesor W.Biermann. Později pak působení celotělových vibrací použili jak ruští kosmonauti, tak i astronauti americké NASA. V pozdějších letech byly vibrace zkoumány rozsáhleji a výzkum prokázal, že vibrace mají pozitivní vliv na rozvoj svalové síly, flexibilitu, hustotu kostí, cirkulace krve, regeneraci a zotavení. V roce 1989, nizozemský olympijský trenér Guus van der Meer představil tuto technologii západní Evropě. Při zkoumání vibrací , vynalezl přístroj Power Plate. Pomalu vylepšoval vlastní funkce a části těchto prvních přístrojů s cílem vynalézt mechanismus ukotvený v plošině, jež by umocňoval ty nejlepší výsledky.