PowerPlate

Co je Power Plate?

Power Plate představuje nové uplatnění moderních technologií v oblasti cvičení a rehabilitace. Přístroj funguje na principu přenášení vibrací do svalů, které přirozeně aktivují reflexivní svalové kontrakce. Tato technika cvičení se jmenuje Acceleration Training a v současnosti patří k nejžhavějším trendům na poli fitness. Je nenáročná a umožňuje komukoliv bez ohledu na věk či kondici vykonávat rychlý a efektivní trénink bez námahy kloubů a jiných částí těla.

Extrémně efektivní

Acceleration Training přináší výsledky za nesrovnatelně kratší dobu, než bývá obvyklé. Změny na postavě jsou patrné při cvičení třikrát týdně v krátkých (maximálně 20-30 minutových) intervalech. Power Plate je vyhledáván i ze zdravotních důvodů, neboť urychluje rehabilitaci a zkracuje dobu rekonvalescence. Na stroji Power Plate lze vykonávat různé druhy cvičení. Používá se k protahování, posilování, masážím a relaxaci. Pásy v různých délkách připojené k platformě poskytují dodatečné možnosti cvičení. Power Plate * Power Plate pracuje na základě trojrozměrných, harmonických vibrací.

Historie a vývoj

Power Plate je v současnosti nejnovější užívanou metodou, avšak jeho vývoj sahá do 60 let minulého století. Nejprve potenciál vibrací zkoumal východoněmecký profesor W.Biermann. Později pak působení celotělových vibrací použili jak ruští kosmonauti, tak i astronauti americké NASA. V pozdějších letech byly vibrace zkoumány rozsáhleji a výzkum prokázal, že vibrace mají pozitivní vliv na rozvoj svalové síly, flexibilitu, hustotu kostí, cirkulace krve, regeneraci a zotavení. V roce 1989, nizozemský olympijský trenér Guus van der Meer představil tuto technologii západní Evropě. Při zkoumání vibrací , vynalezl přístroj Power Plate. Pomalu vylepšoval vlastní funkce a části těchto prvních přístrojů s cílem vynalézt mechanismus ukotvený v plošině, jež by umocňoval ty nejlepší výsledky.